Про притулок

Дорогі друзі!

 

Першому в Україні притулку для тварин «SOS» в Пирогові в 2020 році виповнилося 23 роки. Він має унікальну історію.

 

До 1997 року на місці сьогоднішнього притулку в Пирогові впродовж 60 років функціонував «Цех з утилізації тварин», в якому сотнями тисяч знищувалися безпритульні тварини. Це був непоганий бізнес для працівників цеху, який мешканці Києва називали «фабрикою смерті».

 

У грудні 1996 року німецькій журналістці Крісті Шехтел разом з Тамарою Тарнавською вдалося прихованою камерою зняти документальний фільм про жорстоке вбивство в цьому цеху виловлених з вулиць Києва безпритульних тварин і показати його на телебаченні країн Західної Європи. Фільм шокував своєю жорстокістю західне суспільство.

 

Під тиском від відомих західних політиків, широкого кола громадськості Західної Європи тодішнє керівництво КМДА було змушене закрити «Цех з утилізації тварин» та передати його територію Товариству захисту тварин «SOS» в безоплатну оренду строком на 49 років.

 

За короткий час Товариство зробило те, чого не спромоглася зробити держава за багато років. Не отримавши ані копійки з бюджету міста, спираючись тільки на пожертви міжнародних організацій з захисту тварин Австрії, Великобританії, Німеччини, Швейцарії та громадян Західної Європи Товариство побудувало на місці колишньої шкіродерні в Пирогові ПЕРШИЙ в Україні справжній притулок для тварин, включно з ветлікарнею та стаціонаром для хворих та поранених тварин і розпочало проводити систематичну компанію зі стерилізації тварин.

 

Сьогодні в притулку в Пирогові близько 1000 собак та 300 котів.

 

Серед цих тварин є і цуценята з Майдану та вивезені добровольцями тварини з зони бойових дій зі Сходу України. Є і один собака Кіборг, який допомагав українським добровольцям захищати Донецький аеропорт.

 

Товариство поділяє принципи міжнародних організацій -призначення тварин — сіяти добро у суспільстві та бути другом людини.

 

Провідні західні експерти довели, що психологічний стан здоров’я людини багато в чому залежить від того, як живеться нашим сусідам по планеті Земля — тваринам. Ми багато в чому завинили перед ними. Ми узаконили породу «безпритульна» тварина.. Ми не завжди пам’ятаємо про те, що тварина є живою істотою, яка відчуває біль та страх. Пам’ятаємо про те, що суспільство, яке проявляє жорстокість та байдужість до тварин, ніколи не буде добрим та милосердним і до людей.

 

Дорогі друзі! Звертаємося до тих, кому не байдужа доля безпритульних отже безправних тварин, хто хоче бачити Київ цивілізованим європейським містом, приєднатися до руху на захист тварин в Україні.  Тварини є мешканцями планети  Земля і мають право на нормальне життя поряд з людиною.

 

Запрошуємо відвідати притулок в Пирогові.

 

Твій друг чекає на тебе!

Інші відео про притулок

Нагороди